LithuanianEnglish (United Kingdom)Russian (CIS)

Login Form

Donation

Enter Amount:

FacebookRSS Feed

Laiškai R.Valatkai bei atsakymai

User Rating: / 0
PoorBest 
There are no translations available.

 

 

 

 

2005 02 04

Gerb. p. Valatka,

labai prašome perskaityti straipsnį, kurį įdedu atskirai.
Jis parašytas vieno žmogaus, kuriam visada rūpėjo ir DAR VIS rūpi Lietuvos gyvenimas bei visa tai, kas joje dedasi ypač pastaruoju metu. Tas žmogus nėra tituluotas mokslininkas, todėl tarp visuomenės įžymybių jo nerasite, spaudoje taip pat. <…>
Jo nuomone, svarbu ne tai, kokia rašančiojo pavardė, bet rašinio esmė ir jame išdėstyta mintis, o tuo pačiu ir rašančiojo tikslas. <…>
Nusprendėme kreiptis į Jus su prašymu IŠGIRSTI žmogų, turintį įdomios informacijos, kuri nėra nei nukopijuota, nei nurašyta, ji yra tik to žmogaus atrasta, tirta ir tikrinta per daugelį metų ir šiuo metu jau paruošta su tikslu pasidalinti ja su kitais. Trumpai apibūdinti autorių <…> galima būtų taip (tik labai prašau, neuždėkite automatiškai “štampų”, nes jie tikrai bus klaidingi): jo kūryba - apokaliptinės groteskos, primenančios pamfletus, yra nukreipta ne konkrečiam asmeniui,
o dideliai visuomenės daliai. Jo rūpestis yra ne materijos ir pinigų didinimas, o netolygumų visuomenėje ištaisymas pačiu švelniausiu būdu - kūryba. Jis mato totalius minčių padarinius ir jaučia žinąs, kaip juos ištaisyti. Jo dėmesio sferoje yra fizikos, matematikos, astronomijos, filosofijos, psichologijos sritys. Dar reiktų pridėti kompiuterių sritį bei dar kai ką, tačiau … geriau vieną kartą pamatyti, nei dešimt kart išgirsti, kaip liaudis sako. Taigi, ačiū Jums, kad skaitėte ir tikimės nevertinsite per griežtai. <…>


<Pridėtas kūrinys  „
... “>

<Redaktorė>


 

 

2005-02-04  05:23PM

Laba diena,
Gavau Jusu siusta teksta. Ka galiu pasakyti: viena vertus, laikrasciui reikia, jog tekstas butu kazkaip susijes su tuo, kas vyksta Lietuvoje ir pasaulyje, o to nera. Spausdinti kaip literaturini kurini? Retai tai darome, o jei darome, tai praba turetu buti ne prastesne kaip musu spausdintu anksciau V.Daunio ar R.Rastausko ese. Mano galva, sie tekstai dar sekloki tokioms pretenzijoms.

Pagarbiai,
Rimvydas Valatka


 

 

 

 

Sveiki,

Malonu, kad įvertinote mano kūrinį. Norėčiau paaiškinti šio kūrinio prasmę. Jis nėra konkretaus įvykio Lietuvoje ar pasaulyje vaikymasis, šiam jau įvykus. Taip galima niekada neužbėgti įvykiams už akių. Nepasakyčiau, kad straipsnis yra neaktualus.
Paklauskite kiekvieno žmogaus, iš ko jis dabar ima pavyzdį ir pagal tai sužinosite, ko jis siekia. Man atrodo, kad dabar pagrindinis gyvenimo tikslas yra : 1. PINIGAI. 2. Valdžia. 3. Naudos sau siekimas.
Ar rasite pakankamai žmonių, kuriems rūpės visų ar bent daugelio žmonių gyvenimas Lietuvoje? Iš mano kūrinio kiekvienas turėtų suprasti, kad viena iš didžiausių problemų ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje – kontrastų didinimas. Skirtumas tarp turtingiausio ir žemiausio visuomenės nario yra didžiulis. Aš imu ne pavienius žmones, o didžiules grupes. Jei kontrastai ir toliau didės, prasidės dideli neramumai.
Iš mano kūrinio turėjo išaiškėti dar ir tai, kad žmonės nežino kuo sekti. Vieni yra labai nepatenkinti gyvenimu ir kaltais mato išsišokusiuosius, o kiti - išsišokėliai, visai nenori žinoti, kas yra visuomenės apačioje. Jie stengiasi visokiais įmanomais būdais apsisaugoti nuo tų signalų. Kol padėtis nesitaisys, jie stiprės ir jų poveikis vis didės ir didės. Palyginkite JAV ar Švedijoje gyvenančių žmonių pragyvenimo lygius bei gyvenimo sąlygas su didžiosios daugumos Indijoje ar Indonezijoje. Jei ... galima į tai nekreipti dėmesio, tai nekreipkite. Skirtumai tokioje Lietuvoje irgi gali iššaukti  negerus įvykius. Aš ne gąsdinu, o tik užaštrinu. Toks buvo mano rašinio tikslas.

Be galo dėkingas už dėmesį.


 

 

 

2005-02-09 2:53 PM

Pone mielas zmogau,

koks Jus laimingas, jus manote, kad zmones is kurinio gali ir nori ka nors suprasti, manote, kad kuriniu galima pakeisti pasauli. Arba esate labai jaunas, arba graziai naivus. Net is paciu genialiausiu kuriniu zmones nieko naujo nesupranta, jei nenori suprasti, t.y. jei nenori tobulinti patys save. Kiek tokiu yra? Maza mazuma, ir skirtingai nuo kitu, jie nenori keisti pasaulio, nes supranta, jog visi tie, kurie norejo pakeisti pasauli, padarydavo ji dar baisesniu. Daugiausia, ka sioje zemeje galima pakeisti, tai save, padaryti, kad prastejant kunui, geretu siela, ir taip isliktu butina gamtai pusiausvyra -- bent jau manyje.

Su linkejimais,

Rimvydas Valatka


 

 

 

Sveiki,

Esu maloniai dėkingas, kad neatsisakėte su manim pabendrauti. Jei toliau atsakinėčiau į Jūsų laišką, diskusija išaugtų į labai didelę. O laikas kiekvienam yra brangus dalykas, jeigu jo nepermuša vertybės. Jei Jus asmeniškai sudomintų mano mintys ar tikslai, galite kreiptis. Kiek galėsiu, sudalyvausiu.
Iš karto atsiprašau už sutrukdytą laiką.

Pagarbiai,SEO by AceSEF

likebox

Who's Online

We have 71 guests online

Message to admin