LithuanianEnglish (United Kingdom)Russian (CIS)

Login Form



Donation

Enter Amount:

FacebookRSS Feed

Ateities žvalgas

User Rating: / 3
PoorBest 
Article Index
Ateities žvalgas
Page 2
Page 3
Page 4
Page 5
All Pages



Kaip išsiaiškinti, kas bus ateityje? Ar tai bus tik pakitusi dabartis, ar visai nauja? Į šiuos ir daugelį kitų klausimų galėtų atsakyti "Ateities žvalgas", vienas iš ateities profesijos atstovų. Ateitis, tai lyg nežinomas kalnas, į kurį reikia užkopti.




Kopti į kalną, ypač vienam, sunku, bet leistis lengva. Sužinojus, atradus kliūtis, paruošus būdus joms apeiti arba išspręsti, kopimas tampa visai lengvas, malonus. Išdirbama kopimo sistema. Tas pats su ateitimi - kažkas turi ją išžvalgyti. Tam turi į ją patekti, susipažinti, surasti sunkumus bei nesunkiai sugrįžti (nusileisti nuo viršūnės) atgal, kad galėtų rasti kelius kliūtims apeiti.

Ar ateitis (viršūnė) yra viena? Jų gali būti daug ir įvairių. Sunkios, lengvos, sudėtingos, realios, neįdomios, fantastinės ar net stebuklingos. Kuri ateitis (viršūnė) bus pasirinkta? Kai kurios gali būti ir mirtinos. Tai turi išsiaiškinti ateities (viršūnės) žvalgas. Jis turi turėti ypatingų žinių, patirties, sugebėjimų tai veiklai. Juk visa tai - ne žaidimas. Neteisingai išžvalgius ateitį, valstybei ar žmonijai gali kilti labai sudėtingų, o kartais ir neišsprendžiamų problemų.

Ateities žvalgas turi būti be galo įžvalgus, atidus, dėmesingas, suvokiantis, plataus požiūrio, įvairiausių sričių specialistas, nes ateityje visko gali būti. Gal net bus ir visai naujų, neregėtų, negirdėtų dalykų, kaip praeityje - TV, telefonai, kompiuteriai, lazeriai.

Kaip išsiaiškinti, kas bus ateityje? Ar tai bus tik pakitusi dabartis, ar visai nauja? Ateities žvalgas turi gerai pastebėti, nujausti ateities tendencijas, numatyti ateities atradimus bei jų pasekmes. Kad tai būtų ne fantazija, ateities žvalgas pats turi būti atradėjas, išradėjas, mokslininkas. Tuo pačiu jis negali turėti neigiamų nusistatymų, nes ateityje jie gali būti neteisingi. Todėl jis negali atmesti nieko, kas vyksta dabartyje. Paprasčiausiai blaiviu, racionaliu, o gal net fantastiniu protu jis turi visa tai įvertinti, panašiai, kaip Ž.Vernas ar V.Klarkas.


You have no rights to post comments


SEO by AceSEF

likebox

Who's Online

We have 179 guests online

Message to admin