LietuviųAngluRusų

Registruotis

Parama

Enter Amount:

Apie Minčių mokslą - Puslapis 2

Vartotojo vertinimas: / 0
BlogiausiasGeriausias 
Įrašo turinys
Apie Minčių mokslą
Puslapis 2
Puslapis 3
Puslapis 4
Visi puslapiai
Vienas iš Minčių mokslo pamatų – tiksliųjų ir humanitarinių mokslų apjungimas. Esant tik vienoje pusėje, neįmanoma gerai suvokti vykstančių procesų bei jų veikimo mechanizmo. Kadangi mintis daugiausia pasireiškia žmoguje bei su juo susijusiose srityse, žmogaus suvokimas tampa labai svarbiu. Šią sritį tyrinėja humanitariniai mokslai – psichologija, filosofija, sociologija, lingvistika, etika ir kiti. Jeigu Minčių mokslas tyrinėtų mintį tik žmoguje, tai humanitarinių mokslų ir pakaktų. Kadangi mintys pasireiškia ne tik su žmogumi susijusiose sferose, tai Minčių mokslas turi gerai išmanyti ir jas. Ta sritis yra fizikos, elektronikos, informatikos sandūroje. Šių mokslų rėmuose įmanoma objektyvizuoti mintį, tai yra atskirti ją nuo subjekto – žmogaus. Fizikiniai reiškiniai gana nesudėtingai aprašomi, ypač jei  jų pasireiškimas susijęs su paprastomis jėgomis.

Fizikiniuose moksluose labai svarbu paties fakto registracija. Bepigu registruoti reiškinius, kurie pastoviai, kas dieną vyksta mūsų gyvenime. Lengva užfiksuoti Saulės ar Mėnulio patekėjimą, planetų padėtį žvaigždėto dangaus atžvilgiu bei daugelį kitų gana dažnai pasikartojančių reiškinių. Retesni reiškiniai turi savo tyrimo metodikas. Čia svarbu mokėti taikyti tikimybinį įvertinimą. Fizikiniams faktams aprašyti naudojama matematika, kaip įrankis išreikšti fizikiniams matams – erdvei, laikui, jėgoms. Jeigu mintis pasireiškia fizikinėje terpėje, tai šių duomenų matavimas turi turėti matematinę – fizikinę išraišką. Informatika bei elektronikos pagrindai reikalingi pilnam reiškinio, įvykio, fakto aprašymui. Be šių duomenų kai kurie įvykiai pavirstų sausais skaičių, vektorių ir fizikinių dydžių komplektais. Kad taip neatsitiktų, faktų registracija turi būti išsami, logiška, dėsninga, o tam reikia žinoti logines funkcijas, signalų valdymo principus. Visa tai yra labai svarbu Minčių moksle.

Iš to, kas aukščiau pasakyta, galima susidaryti pilnesnį vaizdą apie Minčių mokslo specifiką. Minčių mokslo specialistas turi gerai jaustis ir humanitarinių mokslų terpėje ir tiksliuose moksluose, kitaip objektyvus minčių tyrimas komplikuojasi. Gal būt dėl tos priežasties su mintimis susiję reiškiniai taip ir yra
už pažinimo ribos. Vos tik šios kliūtys panaikinamos, atsiranda galimybė dalyvauti šio mokslo veikloje.

Dar vienas labai svarbus momentas, susijęs su mintimis ir jų tyrimu –
mokėjimas neįsikišti į minties vyksmo procesą. Visiškai eliminuoti tyrėjo įtaką neįmanoma, tačiau reikia stengtis ją sumažinti iki minimumo. Kadangi šio mokslo tyrimo objektas – mintis ir su ja susiję reiškiniai, tai tyrėjas turi mokėti valdyti savo mintis. Jis turi sugebėti jų neturėti arba sumažinti jų įtaką iki visiško minimumo. Rezultatų gavimo arba negavimo suinteresuotumas sudaro galimybę įtakoti, keisti  minčių tyrimų rezultatus. Nusistatymo, išankstinės nuostatos nebuvimas - vienas svarbiausių Minčių mokslo specialisto savybių.

 

 

 Komentarai   

 
0 #2 Maybelle 2017-04-10 01:36
Thanks for sharing such a fastidious opinion, piece of writing is pleasant, thats why i have read
it fully
Cituoti
 
 
0 #1 Lora 2017-04-03 02:14
It's very trouble-free to find out any matter on web as
compared to books, as I found this article at this web site.
Cituoti
 

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti


SEO by AceSEF

likebox

Dabar naršo

Mes turime 51 svečius online

Žinutė administratoriui